30 yaşındaki Özlem Murre, on yıldır yaşadığı mide ağrısı, bulantı ve kusma şikayetleri nedeniyle birçok doktora başvurdu. Yapılan tetkikler sonucunda, yedi santimetrelik bir karaciğer hemanjiomu (iyi huylu bir tümör) ile hiyatal herni (mide fıtığı) teşhisi konuldu. Murre, Medical Park Karadeniz Hastanesi'nde Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Serdar Türkyılmaz tarafından laparoskopik karaciğer cerrahisi uygulanarak şikayetlerinden kurtuldu.

Murre, on yıldır mide ağrısı, midi bulantısı ve şişkinlik şikayetleri yaşadığını belirtti. Farklı şehirlerde birçok doktora başvurduğunu ancak sonuç alamadığını söyledi. Ancak, Medical Park Karadeniz Hastanesi'ne başvurduğunda, Prof. Dr. Türkyılmaz tarafından muayene edildi ve laparoskopik karaciğer cerrahisi ile tedavi edildi.

Prof. Dr. Türkyılmaz, daha önce yapılan filmlerde karaciğer sol lobda yedi santimetre çapında midesine baskı yapan ve buna bağlı olarak da bulantıları sebep olan hemanjiom adını verdiği kitlenin teşhis edildiğini belirtti. Ayrıca, endoskopisinde ameliyat endikasyonu olan ve reflüye de neden olan hiyatal hernisi de tespit edildi. İki hastalığa aynı anda müdahale kararı verilerek laparoskopik karaciğer cerrahisi uygulandı. Ameliyattan sonra hastanın herhangi bir sıkıntısı veya kanaması olmadı ve birkaç ağrı dışında hemen eve gönderildi.

Prof. Dr. Türkyılmaz, bölgede ender uygulanan laparoskopik karaciğer cerrahisi işlemini başarıyla gerçekleştirdiklerini belirtti. Murre de ameliyat sonrasında kendini daha iyi hissettiğini ve şikayetlerinden kurtulduğunu ifade etti.